Herşeyin içinde herşeyin dışında

Herşeyin içinde olup ama bir o kadarda dışında olmak… Bir ülkede, bir şehirde, bir toplumda yaşamak ama  herşeyin dışında kalmak. Sanırım artık herşey, tüm toplumsal sosyal kavramlar o kadar değişti ki hiçbirine ait hissetmiyor insan kendi. Ne solculuk var ne sağcılık ne milliyetçilik hepsi kendi çıkarını düşünme yarışı içinde karman çorman oldu. Gördüğümüzün çok daha ötesinde tanımadığımız, bilmediğimiz insanlar yönetiyor gündemi. Bizde onların oyunlarını seğrediyoruz, içinde yer alıyoruz.

Artık haberlerde gördüklerine bile insan tepki veremiyor ya da hapşırınca “çok yaşa” der gibi “bu kadar da olmaz” deyip geçiyor. Gündem artık günlerle değil dakikalarla değişiyor. Hayat artık gerçekten çok hızlı akıp gidiyor. Ben “Son” u görebilecekmiyim onu merak ediyorum. Ya sonra daha daha daha da kötüsü, sonuncusu ne olacak? Bütün insanlık aç gözlükle biribiriyle savaşıp, gezeni batırıp doğal afetler ve savaşlarda yok mu olacak? Bu ilerde olabilecekmiş gibi gelirdi ama bu hızla giderken artık bu yaşamda görebilecekmişim gibi.

Sonu hep merak etmişimdir, çocukluğumdan beri bunun sonu ne olacak. Ölümden sonra ne olacak? İnsan tabi toprak olup bir hiç olmayı kabullenemiyor ve başka birşeylere inanmak istiyor. Bu kadar kompleke mükemmel bir sistem yaratılmış, hem dünya hem evren hem de insan bedeni olarak. Süresi dolunca yok olup gidemez diye düşünüyorum. Bir devamı olmalı, bir anlamı olmalı. Ya da devamı var ama içinde ben yokum, bunu kabul etmek çok güç. Bu gezen gerçekten çok güzel, şu kar manzarasındaki doğa, karın mükemmel tanecikleri, çam ağaçları. Dünyanın neresine giderseniz gidin eğer insan gelip bozmaydıysa binbir çeşit bakılmaya doyulamayacak güzellikler var.

Reklamlar

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s